Фатальний манікюр.

На першому місці по поширеності в списку салонових інфекцій — грибок. У кабінеті майстра манікюру і педикюру можна заразитися мікозом (грибком стоп) або оніхомікозом (грибком нігтів). Не дуже чистий рушник, нестерилізована пилка, волога підлога плюс погано продизинфицированная ванна — чудові передумови для зараження. Підхопити грибок просто, а вилікуватися від нього важко. Інколи грибкова інфекція проникає під штучні нігті. Це відбувається в тому випадку, якщо акрилова пластина нещільно прилягає до «рідного» нігтя.

Як вберегтися: відразу після візиту до майстра педикюру бажано змастити стопи і нігті 5-процентним розчином йоду або спиртом. Перед відвідинами кабінету звернете увагу не його стіни і пів: вони мають бути фанеровані легкомоющимся матеріалом.

На другому місці — герпес. Для зараження досить, аби вірус з крапелькою крові осів на інструментах і перейшов в організм наступного по запису клієнта через подряпину на його шкірі. Герпес можна заробити під час манікюру і педикюру, мезотерапии або чищення особи, яке проводиться з використанням інструментів. Попавши в кров, вірус затаюється в клітках і чекає слушної нагоди, аби в один прекрасний момент заявити про свою присутність — наприклад, на губах.

Як вберегтися: не соромтеся цікавитися, як в салоні дезинфікуються інструменти. Однієї лише обробки спиртним розчином недостатньо — весь металевий інвентар повинен оброблятися в автоклаві після кожного клієнта не менше 30 хвилин. Такий портативний автоклав, як правило, знаходиться або в самому кабінеті, або в спеціальному приміщенні. До того ж на всіх косметологічних процедурах — чищенні особи, пирсинге, татуаже — майстер зобов’язаний надівати одноразові рукавички.

Третє місце — за стафілококовою інфекцією. Стафілококом можна заразитися як в косметичному кабінеті, так і з перукарнею під час розчісування волосся інфікованим гребінця. Ознака зараження — поява на шкірі голови маленьких гнійничків. Якщо ж стафілокок упровадиться в організм під час дерматологічного чищення, гнійнички висиплють на обличчі. Ета летка інфекція дуже швидко поширюється — недаремно в народі її називають «вогник». Крім того, майстер манікюру, поранивши шкіру клієнта погано продезинфікованим інструментом, може стати винуватцем розвитку у нього небезпечного стафілококового захворювання панариція — запалення навколонігтьового ложа.

Як вберегтися: зрозуміло, нереально приходити в перукарню або до майстра педикюру з власним «інвентарем», тому залишається лише стежити за діями фахівців і перевіряти, наскільки ретельно вони обробляють інструменти.

Четвертим в наше рейтингу значиться гепатит С. Раньше вважалося, що цей вірус, що приголомшує печінку, проникає в організм людини лише під час переливання крові і в ході стоматологічних операцій. Але сьогодні точно відомо, що салонові процедури — манікюр, розчісування волосся гострим гребенем, корекція форми брів, епіляція, проколювання вух — теж причетні до поширення збудника цього украй небезпечного захворювання.

Як вберегтися: звертати найпильнішу увагу на дезинфекцію всіх інструментів.

Неприємність 5, що підстерігає в салонах, — опіки шкіри. Наприклад, якщо під час пилинга майстер хоч би на одну хвилину покине свого підопічного, останнього може відбутися не легким переляком, а серйозним опіком. Поява на обличчі червоних плям говорить про те, що кислота проникла в глибокі шари шкіри. До того ж мз-за недостатнього професіоналізму косметолога на шкірі клієнта після пилинга може з’явитися гіперпігментація (коричневі плями) або гіпопігментація (білі плями). І те і інше погано піддається корекції.

Як вберегтися: довіряти свою особу лише кваліфікованому фахівцеві і не дозволяти, аби вас залишали наодинці з кислотами.

Якщо ви вирішили до літа зробити татуїровку, будьте обережні: татуаж — не така вже нешкідлива маніпуляція, як це може здатися на перший погляд. Адже далеко не у всіх майстрів цього модного напряму є медична освіта. За статистикою, при непрофесійному нанесенні татуїровки можна заразитися 22 хворобами: правцем, туберкульозом, гепатитом В і З, Віл-інфекцією і так далі Междц іншим, нестерильні голки — не єдине джерело небезпеки. Якщо той, що татуює наноситиме вазелін на шкіру клієнта брудними руками, сповна реально заробити небезпечну інфекцію.

Як вберегтися: звертатися до фахівця з хорошою репутацією. До того ж фарби, якими наноситися малюнок, мають бути сертифіковані і дозволені для вживання в нашій країні.

Є ще один нюанс, про який не знають багато клієнтів і майстри: деякі процедури не можна робити під час менструації, а саме:
Будь-які хворобливі маніпуляції — епіляцію, депиляцию, корекцію форми брів, татуїровку, По-перше, буде дуже боляче, по-друге, місячні можуть затягнутися.
Завивку і фарбування волосся. Із-за гормональних «витівок» ефект незрідка буває самим непередбачуваним: або пасма перепалені, або вони взагалі залишилися прямими, або фарба на волоссі взялася плямами.
Хімічний пилинг. Шкіра може неадекватно відреагувати на фруктові кислоти і «розцвісти» пігментними плямами.
Мезотерапію. При особливо чутливій шкірі після процедури можуть залишитися синці.

У чому причина?
Як правило, причин, що вимушують клієнтів після відвідин косметолога прийти в кабінет інфекціоніста, три.

Приховані хвороби клієнта. Вони здатні доставити масу неприємностей. Наприклад мезотерапия — зовсім не така безпечна процедура, як це багатьом кажетя. Після пошкодження шкіри сотнями мікроін’єкцій в організмі може прокинутися герпес, що дрімає в нім, або інша прихована інфекція. Уявіть собі здивування і образу пацієнтки, яка після «уколів краси» виявила у себе на шкірі бульбашки герпесу, причому в такій же кількості, скільки було зроблено ін’єкцій — 100 штек, не менше! Тому тим, хто знає про присутність в своєму тілі герпетичної інфекції, за п’ять днів до мезотерапии або нанесень татуїровки і трьох дня після рекомендується приймати онтивирусный препарат.

Антисанітарні умови. Якщо майстер «плаває» в питаннях антисептики або не вважає потрібним витрачати час на належну обробку инструментв замість очищення в автоклаві протираючи їх серветкою, вірогідність інфікування клієнта дуже велика. Мало того: причиною зараження гепатитом або іншою хворобою може стати навіть неправильне знищення витрачених матеріалів. Да-да, своєчасна утилізація використаних одноразових серветок — застава здоров’я пацієнтів! Сьогодні салони, що мають високу репутацію, укладають договори з відповідними підприємствами про знищення «відходів виробництва» — наприклад все, що залишається після дерматологічних чищень, спалюється в печах високого згорання. Ці заходи попереджають поширення інфекції.

Горе-майстер. Якщо майстер педикюру неправильно підпиляє ніготь, це може стати причиною зміни «траєкторії» зростання нігтьової пластини, і вона почне вростати в шкіру. Але врослий ніготь — це лише «квіточки»: будь-який фахівець салону сам може бути джерелом поширення інфекції. Адже дуже часто, крім того, що вашого милого косметолога звуть Дариною, ви про неї нічого не знаєте. А раптом вона хворіла на гепатит В і після випадкового травмування своєї шкіри разом з її кров’ю вірус попаде у ваш організм?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*