Що потрібно знати про терміни придатності косметики

Але багато хто не знає, що це термін ЗАПАКОВАНОГО флакона/тюбика, він має значення при покупці в магазині. Як тільки ви відкриваєте флакон/тюбик, терміни придатності вже міняються. Багато цього не знають і дивуються, чому, наприклад, туш обсипається або тіні скачуються, хоча по даті на упаковці вони ще аж 2 роки мають бути нормальними. Нижче представлені терміни придатності косметики ПІСЛЯ розтину упаковки:
Туш для вій — 3-6 місяців. Потім починає погано накладатися, склеює вії, обсипається, в ній заводяться бактерії, які можуть викликати запалення слизової оболонки ока або алергію.
Помада — 1,5-2 роки. Потім вона починає сушити губи, погано «сидить», у неї з’являється неприємний специфічний запах, стає гіркою.
Тіні для вік. Сухі — 2-3 роки. Рідкі — 12-18 місяців. Потім тіні починають погано лягати, важко розтушовуватися.
Олівці для очей, губ і брів — 1,5 років
Ознаки зіпсованого продукту: часто ламається стержень, не рівно лягає.
Компактна пудра, рум’яна — 2 роки.
Головне, зберігати в сухому прохолодному місці і не залишати в них брудні аппликаторы і щільно закривати упаковку.
Тональний крем. На водній основі — 1 рік, потім лягатиме нерівно, скачуючись в зморшках і складках шкіри. На масляній, жирній основі — до 2 років.
Лак для нігтів — максимум 1 рік. Потім їх складно рівномірно нанести на нігті.
Парфум. Нерозпечатаний флакон — від 3 до 5 років. Відкритий — 6-18 місяців. Духи псуються швидше, ніж туалетная/парфюмированная вода, оскільки пульверизатор допомагає продовжити термін придатності парфуму (рідина не стикається з повітрям і не окислюється). Будь-який парфум слід зберігати в сухому місці без доступу світла, в таких умовах він зберігається довше.
Догляд за шкірою (креми, гелі, лосьйони, маски, сироватки і тоніки). У герметичних вакуумних упаковках в середньому 6-12 місяців, в звичайних упаковках — менше.
Якщо ви придбали крем в баночці, не викидайте пластмасову або поліетиленову прокладку, яка знаходиться під кришкою, оскільки вона виконує роль своєрідного бар’єру — повітря, а разом з ним і шкідливі мікроорганізми не проникають всередину баночки. Це допоможе продовжити термін придатності крему.
Аби крем зберіг свої якості, зберігаєте його у відповідних умовах (температура не вище 15 градусів) і не тичіть пальчиками в баночки!!! Для цих цілей існують спеціальні лопатки. Якщо ви користуєтеся одночасно декількома косметичними засобами, не наносите їх однією лопаткою або ретельно її мийте.
Зміна кольору, запаху і консистенції (у кремах може статися безповоротне розділення фаз — води, масла і живильних речовин) — головні ознаки того, що корисні властивості косметики сталі шкідливими.
Спиртний лосьйон — 2 роки
Коли лосьйон приходить в непридатність зазвичай випадає осад. Це означає, що рівновага порушена і нейтральне середовище стало кислим або лужним.
Шампуні і інші миючі засоби можуть зберігатися без змін весь термін придатності, вказаний на упаковці, — 3-5 років з дати виробництва. Якщо шампунь все-таки зіпсувався, він може мати неприємний запах, флакон роздувається.
Де краще зберігати косметику: у кімнаті на полиці або в холодильнику?
Можете сміливо залишати косметику в кімнаті. Виняток становлять швидкопсувні креми аптечного виготовлення, домашні трав’яні настої і інші засоби з дуже обмеженим терміном зберігання. Якщо ж ви все-таки вважаєте за краще ставити косметику в холодильник, температура має бути не нижче + 5. Хоча для більшості кремів заморожування-розморожування безпечне, все ж краще за це уникати.
Якщо у вас був герпес, з губною помадою, олівцями для губ і аппликатором для пудри слід розпрощатися негайно, аби не викликати рецидив захворювання. При інфекційних захворюваннях очей (коньюктивит), викидається ВСЯ відповідна косметика (туші, тіні, підведення і так далі).

www.liveinternet.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*